Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Peter Falk

Peter Falk - obrázek

Peter Falk - obrázek

Peter Michael Falk (* 16. září 1927, New York) je americký herec židovského (jeho otec byl maďarský Žid) původu. Je proslavený účinkováním v televizním seriálu Columbo. Za tuto roli vyhrál pět cen Emmy a Zlatý Glóbus. 

Když mu byly tři roky, přišel kvůli malignímu tumoru o pravé oko, které bylo nahrazeno skleněným. Pět let po ukončení herecké školy, v roce 1960, byl nominován na Oscara (za roli vraha ve filmu Murder, Inc.. Druhou nominaci získal o roku později za vedlejší roli ve filmu Kapsa plná zázraků. Desetkrát byl nominován za cenu Emmy za roli poručíka Columba, z toho pětkrát vyhrál; za tu samou roli byl nominován devětkrát na Zlatý Glóbus, který obdržel v roce 1973. Jeho dcera oznámila 15. prosince 2008, že Falk trpí Alzheimerovou chorobou a demencí.

Ohromná popularita seriálu Columbo mu umožnila pevnější pozici v Hollywoodu a výběr ambicióznějších rolí. Na svém kontě má spolupráci s renomovanými tvůrci: s Johnem Cassavetesem například natočil film Manželé (1970). Objevil se také ve filmech Wima Wenderse Nebe nad Berlínem (1987) a Tak daleko, tak blízko (1993). 

Peter Falk byl dvakrát ženatý: s Alice Mayo v letech 1960 - 1976 a po rozvodu s Sherou Danese – od roku 1977. Začátek roku 2009 je ve znamení sporů o hercův majetek mezi dcerou z prvního manželství a druhou manželkou.

Zdroj: Wikipedia

Postavu poručíka Columba v podání Petera Falka miluju. Moc mě mrzí, že tak dobrý herec (viděla jsem ho i v jiných filmech a hrál skvěle) je těžce nemocný.

31.05.2009 00:10:27
Plajznerka55
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one