Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Dřevěný palác cara Romanova

Dřevěný palác cara Romanova - obrázek

Dřevěný palác cara Romanova - obrázek

Palác cara Romanova je prý osmý architektonický div světa

Jedna z nejlepších architektonických památek Ruska, dřevěný palác cara Alexeje Michajloviče Romanova je po rekonstrukci. O stavbě se někdy mluví jako o osmém architektonickém divu světa. Palác je otevřen v Kolomenském historickém a architektonickém muzeu v Rusku a my vám přinášíme obrazový pohled na toto honosné sídlo minulosti.

Palác je unikátní stavbou ze dřeva. Na jeho obnovu bylo třeba dovézt speciální druh dřeva.

Palác je unikátní stavbou ze dřeva. Na jeho obnovu bylo třeba dovézt speciální druh dřeva

Rekonstruovaný dřevěný palác cara Alexeje Michajloviče Romanova, který se narodil roku 1629 a zemřel v roce 1676, naleznete v architektonickém muzeu Kolomenskoye, ve kterém se nalézá celá řada architektonických pokladů úzce spjatých s dějinami ruské monarchie. Bývalé královské panství se nachází v jihozápadní části země kousek od centra Moskvy.

V původním letním sídle moskevských knížat a carů je k vidění hned sedmnáct architektonických památek. Historické jádro muzea pod širým nebem je z části obehnáno kamennou zdí se dvěma branami a v něm leží letní palác cara Alexeje.

Stavbě dominují bohatě dekorované okenice.

Stavbě dominují bohatě dekorované okenice.

Návštěvníci si tak mohou prohlédnout bývalé vládcovo sídlo - unikátní dílo ruské architektury, které vzniklo mezi lety 1667 až 1668. Původní palác nechala zbořit Kateřina II. v roce 1768.

Barevná mozaika na kopulích dodává stavbě na atraktivitě.

Barevná mozaika na kopulích dodává stavbě na atraktivitě.

Zůstal ale dřevěný model a několik kreseb, díky kterém se povedla zdařilá rekonstrukce stavby, která začala v devadesátých letech minulého století. Autoři rekonstrukce často museli zapojit fantazii, o přesnou podobu stavby tedy nejde.

Konstrukce stavby je celá ze dřeva.

Konstrukce stavby je celá ze dřeva.

Nový velký dřevěný palác s pohádkovými kopulemi je velkým bludištěm složitých chodeb a má přes 200 pokojů, které byly původně postaveny bez použití pily, nebo hřebíků. Palác je postaven v klasickém stylu, nechybí jasný vliv byzantské architektury, který je pro ruské paláce tolik typický.

Paláci pominují rozličné kopule.

Paláci pominují rozličné kopule.

Zdroj: Novinky.cz, Kristýna Křížová

FOTO: fotobanka Profimedia

05.10.2010 13:02:02
Plajznerka55
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one